Joomla Free Template designed by HostGator Coupon

Özel Aydınlatma Armatürleri Tasarım ve Üretimi

Aydınlatma şüphesiz ki dekorasyonun en önemli parçalarından biridir. Günümüzde aydınlatma armatürlerinin fonksiyonel özellikleri kadar dekoratif özellikleri de önem kazanmıştır. Hatta bazen dekoratif yanı fonksiyonel yanına bakış daha ön planda yer almaktadır. Bir armatürün tasarımı mekanın dekorasyonuna uygun bir yapıda seçilmesi mekan ambiyansına katkısı çok önemlidir. Örneğin, minimalist bir mekan tasarımında, şatafatlı kristal taşlarla süslenmiş bir avizenin kullanılamayacağı gibi, vintage tasarıma sahip bir mekanda modern yapıda bir aydınlatma armatürünü kullanmak çok kötü duracaktır. Mekandan ayrı, oraya ait olmayan bir parça gibi göze hoş görünmeyecektir. Bu nedenle aydınlatma armatürlerinin seçimi, mekan dekorasyonuyla paralel olmak zorundadır.

 

Bazen bunu gerçekleştirmek o kadar da kolay olmuyor. Sıranlıktan uzak, farklı mekanlar tasarlamak piyasada var olan armatürler içerisinden seçimler yaparak çok da başarılı sonuçlar vermeyebiliyor. Mekan dekorasyonunda kullanılan renkler, materyaller ile uyumlu aydınlatma armatürlerini piyasada bulmak her zaman kolay olmuyor. Gövde tasarımı uygun olduğunda rengi uyumlu olmuyor veya tam tersi durumlar gerçekleşebiliyor. Bazen ise boyutlar ile ilgili uyumsuzluklar yaşanıyor. Bu nedenle tasarımcılar, mimarlar özel aydınlatma armatürleri tasarımlarına yöneliyorlar. Projeleriyle tam uyumlu olarak tasarladıkları aydınlatma armatürlerinin ürettirip kullanıyorlar.

 
 

Bu durum ne kadar kesin bir çözüm gibi görünsede bazı sorunlarla karşılaşılmasına yol açmadığı söylenemez. Öncelikle fiyat konusu standart piyasa ürünlerine göre daha pahalı olarak karşımıza çıkmaktadır. Özel bir üretim yapılacağı ve tek bir proje için kısıtlı sayıda üretileceği göz önünde bulundurulduğunda da fiyatın daha yüksek olması çok da şaşılacak bir durum olmuyor.

 

Bir diğer sorun ise zaman sorunu. Özel üretimlerle ilgili olarak üretim esnasında çıkacak olan problemler göz önünde bulundurularak siparişler verilmelidir. İlk kez üretilecek bir üründe problemlerle karşılaşmak çok doğal bir durumdur. Bu nedenle bu unsurlar önceden düşünülmeli ve sipariş verilirken en az 3-4 haftalık bir süreyi gözden çıkarılabilineceği kabullenilmelidir. Aksi halde projenin bitim süresine az bir zaman kala siparişleri vermek projenin aksamasına sebep olma ihtimali yüksektir.

 

Son ve en önemli kısım ise üretimin yaptırılacağı atölyenin becerisidir. Tasarımı yapılan ürünün istenilen şekilde üretilebilmesinde atölyenin becerisi hayati bir rol oynamaktadır. Maalesef bu konuda birçok problem yaşanabilmektedir. Bazen tasarım ile imal edilen ürün arasında dağlar kadar fark olmaktadır. Bu nedenle atölyeyi seçerken çok dikkatli davranılmalıdır. Atölyelerin daha önce yaptıkları üretimler yapacakları hakkında size bilgi verecektir. Zaten titiz, dikkatli ve kaliteli işler ortaya koyan atölyeler sizlere tasarım aşamasında da yardımcı olacak, yapılabilecek ve yapılamayacaklar hakkında bilgi verecektir. Ürünün montajı, kullanılacak ışık kaynağı, boya veya kaplama türleri, kablolar, duylar gibi birçok noktada yönlendirmeler yapacaklardır.

 

Parlak Aydınlatma olarak bu konuda oldukça fazla deneyime sahipiz. Birçok mimar, iç mimar ve dekoratör müşterimizin sorunlarına çözümler sağladık. Birçok cafe, restaurant, otel, bar, ofis projesinde özel aydınlatma armatürü üretimlerinde oldukça başarılı ürünler ortaya koyduk. Özellikle cafe ve restaurantlara yönelik çalışmaları fazlaca gerçekleştirmiş bulunmaktayız ve bu konuda iddaalı olduğumuzu söylemekten çekinmiyoruz.

 

Projeleriniz veya mekanlarınız için özel aydınlatma armatürleri ihtiyaçlarınızda uzmanından fikir almak ve işinizi usta ellere teslim etmek için sizde hemen bizimle  Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin


 

 

       

PARLAK AYDINLATMA
1526 Sk. No:3-E Ali
BULANALP İş Merkezi
Yenişehir-İZMİR
TEL&FAKS: 0 232 433 25 95
GSM: 0 543 870 00 85
EMAİL: Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Bizi Takip Edin